BLOG Kazimierza Turalińskiego

Ziobro, seryjni mordercy i kryminologia – czyli jak oszukać ciemny lud...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zbigniew Ziobro okrutnie i przedmiotowo wykorzystuje zabójstwo 10-letniej Kristiny by uzasadniać swoją niekompetencję. Tym samym w prawniczym populizmie przekroczył kolejną granicę udowadniając, że z kryminologii musiał mieć na studiach bardzo naciąganą trójkę. Żal dziecka, którego śmierć ma być tym dla jego skrajnie amatorskiej nowelizacji Kodeksu karnego, czym pożar Reichstagu był dla NSDAP – wymówką do wymuszenia dekretu „O ochronie narodu i państwa” zawieszającego prawa obywatelskie.

A czym takim tym razem zaskoczył mnie Ziobro? M.in. taką złotą myślą: Kary za przestępstwa muszą być nie tylko nieuchronne, ale i dotkliwe. Muszą skutecznie odstraszać przestępców. Po to, żeby rodzice w Polsce mogli być spokojni o bezpieczeństwo swoich dzieci i żeby sami żyli w poczuciu bezpieczeństwa. Oczywiście każdy rodzic przyklaśnie, ponieważ żaden z nich nie musi mieć pojęcia, z jakiego kierunku istnieje dla ich dzieci zagrożenie. Ale minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie, dysponujący sztabem ekspertów, wiedzieć powinien, że... żadnego seryjnego zabójcy ani mordercy z lubieżności (tak się to w kryminologii nazywa) nie powstrzyma żadne surowe prawo!

I wiem, że Wy drodzy Czytelnicy w głębi duszy też to wiecie! Skąd? Ponieważ każdy z Was oglądał kiedyś horror z gatunku tzw. slasherów. Seryjny morderca biega w nim po planie np. z nożem lub siekierą i pod wpływem głębokich zaburzeń psychiatrycznych zabija niewinnych ludzi. Mordercy dzieci należą właśnie do tej kategorii, a mordercy-gwałciciele w szczególności.

Kryminologia wskazuje trzy podstawowe typy gwałcicieli, ze złości (mszczą się na za dawne krzywdy od kobiety), władcze (kompensują swoje kompleksy kontrolą nad ofiarą) i sadystyczne. Trzeci kategoria czerpie przyjemność nie ze stosunku seksualnego, ale z bólu ofiary. To z tej grupy wywodzą się morderstwa z lubieżności, które często przeradzają się w serię morderstw, a ich sprawcy w seryjnych morderców. Ta kategoria praktycznie nie panuje nad sobą, nawet jeśli zbrodni dokonuje w tzw. uporządkowany sposób, planuje ją i drobiazgowo zaciera ślady. Sprawca panuje nad tym jak dokona zabójstwa, ale nie jest w stanie sam rozsądkiem zatrzymać żądzy zabijania. Tym samym funkcja prewencji generalnej nawet najsurowszego prawa karnego nie może zadziałać.

Dla takiego zabójcy nie ma znaczenia, czy dostanie rok więzienia czy dożywocie, w USA i Rosji wielu seryjnych zabójców trafia do celi śmierci. I co to zmienia? Nic. Nadal pojawiają się ich naśladowcy i będą pojawiać zawsze. Dzieje się tak dlatego, że tego typu morderca kompletnie nie myśli w kategoriach konsekwencji swoich czynów, bo gdyby tak było, to zamiast gwałcić i zabijać dziecko wybrałby wizytę w agencji towarzyskiej albo wycieczkę do zoo by pogłaskać króliczka. Ale tu nie ma substytutu przyjemności, nie ma logicznego wyboru. Tylko tego Zbigniew Ziobro Polakom już nie powiedział. On wmawia ludziom, że można powstrzymać seryjnych morderców NOWELIZACJĄ KODEKSU KARNEGO i on pierwszy w historii świata tego dokona! Trudno o większy populizm, gorsze wykorzystanie tragicznej śmierci dziecka i lepsze udowodnienie, że jego słowa mają na celu wyłącznie zrobienie „ciemnemu ludowi” wody z mózgu.

Dlatego apeluję – nie dajcie się na to nabrać! Pewnych rodzajów przestępstw nie uda się nigdy wyeliminować, można jedynie skutecznie ścigać ich sprawców. Tak jest właśnie w przypadku zabójców z lubieżności, seryjnych morderców, i zazwyczaj gwałcicieli. Książki są w każdej bibliotece dostępne za darmo, można poczytać, sprawdzić, dowiedzieć się. Ta wiedza płynie z analizy setek tysięcy akt spraw karnych, nie jest oparta na gdybaniu tylko na powtarzalnych od setek lat mechanizmach zbrodni. Dodam jeszcze, że po schwytaniu seryjnego mordercy i w dotychczasowym stanie prawnym nie było najmniejszych szans, by kiedykolwiek wyszedł on na wolność, chyba że w stanie agonalnym. Dlatego „wprowadzanie” bezwzględnego dożywocia dla tej kategorii sprawców to kolejne okłamywanie opinii publicznej.

Niestety, żyjemy w kraju, w którym gdy nauka kłóci się z propagandą partyjną, to tym gorzej dla nauki. Profesorowie prawa z Uniwersytetu Jagiellońskiego niedawno skrytykowali pomysły ministra. Skutek? Resort Zbigniewa Ziobry zapowiedział kroki prawne... To już kuriozum, by grozić za wykładnię przepisów prawa i krytykę nowelizacji. Ale o wiele gorsze jest wykorzystywanie śmierci dziecka do uzasadniania nowelizacji Kodeksu karnego jawnie sprzecznej z orzecznictwem Trybunału Praw Człowieka i karzącej 16-letnim wyrokiem więzienia za kradzież 3 batonów. Kilkanaście lat w więzieniu za kradzież czegoś do zjedzenia to godne i sprawiedliwe? Nie. To nie są dobre standardy i z dzisiejszym pojmowaniem katolicyzmu też nie mają nic wspólnego. To powrót do wieków ciemnych, w których również prawo stanowiono bez odniesienia do (nieistniejącej jeszcze) nauki kryminologii, za to w celu zapewnienia ciemnej gawiedzi rozrywki publicznymi egzekucjami. Dziś gawiedź pieje z zachwytu.

 

Kazimierz Turaliński

17 czerwca 2019 r.

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

LOBBY PEDOFILSKIE, czyli jak PODBITO BANDYCKIE POGRANICZE

Nie, to wcale nie jest opowieść gangsterska. By być lepszym od konkurencji w świecie przestępczym trzeba być gorszym... a tę przewagę na Podkarpaciu zdobyto dostarczając dobrze ulokowanym w strukturach władzy "koneserom" bardzo młode dziewczęta, głównie Rosjanki i Ukrainki. Miały 13-14 lat, czasem mniej.

Czytaj więcej...

PATRYK VEGA - nieświadomie promuje kłamstwa pedofilów?

Informacje o ekranizacji przez Patryka Vegę "afery podkarpackiej" spotkały się z ekscytacją mediów i kinomaniaków... Sęk w tym, że ze słów reżysera wynika, że dał się komuś perfidnie oszukać.

Patryk, znamy się już niemal 10 lat. Miesiącami spotykaliśmy się gdy powstawały "Służby specjalne", film i serial których byłem niejawnym konsultantem. Prezentowałeś w nich w dużej części sprawy zbrodni i afer gospodarczych, które ja ujawniałem w prawdziwym świecie. Poznałem Cię na tyle dobrze, by wiedzieć jak idealistycznie byłeś wtedy nastawiony do ujawniania trudnej prawdy, także kosztem pieniędzy czy poklasku publiczności. Dlatego dziś pozwolę sobie wywołać Cię do tablicy i zapytać o Podkarpacie.

Czytaj więcej...

STACHOWIAK - prawda o tym kto zabił a kto krył zbrodnię

Śmierć Igora Stachowiaka nie była przypadkowa, była od początku zaplanowanym zabójstwem. Policjanci działali tak jak milicyjni mordercy Grzegorza Przemyka, syna antykomunistycznej poetki, mieli identyczne „plecy” i byli pewni swojej bezkarności. Do zbrodni przygotowali się dobrze, wymówką do zatrzymania ofiary miały być poszukiwania kogoś podobnego. Dlatego już w czasie interwencji na wrocławskim rynku, gdzie ofiara została „upolowana”, brutalnie zakuwano w kajdanki osoby, które nagrywały działania policjantów, choć nagrywanie takie jest w pełni legalne. Policjanci korzystając z monitoringu miejskiego wyłapywali osoby mogące dysponować nagraniem z ich interwencji. Jeden z zatrzymanych twierdził, że został przez policjantów już na komisariacie pobity.

Czytaj więcej...

Księża pośredniczyli między braćmi Kaczyńskimi i gangsterami, a Edward Mazur stał na drodze spółce SREBRNA

Bracia Kaczyńscy nie byli wierzący, nawet w czasach najczarniejszej komuny trudno było ich spotkać na patriotycznych nabożeństwach. Wszystko zmieniło się nagle, na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Jarosław Kaczyński stał się człowiekiem Kościoła i zagospodarował katolicką niszę na polskiej scenie politycznej. Nie było to nawrócenie, lecz pragmatyzm.

Czytaj więcej...

Demokracja, czyli dyktatura smutnych klaunów

Nie jestem zwolennikiem demokracji, dlatego też nie należałem i nie będę należał do jej „obrońców”. To zły ustrój. Nie premiuje najlepszych, tylko przeciętniaków, a na nich nie zbudujemy przecież najlepszego państwa. Widzieliście kiedyś odnoszącą sukcesy światową korporację zarządzaną przeciętnie? Ja też nie. W demokracji nie ma miejsca dla Steve’a Jobsa ani Billa Gatesa, tam pierwsze skrzypce gra Zbigniew spod warzywniaka.

Czytaj więcej...

Amber Gold, raport cz. 1 - żadne pieniądze nie zginęły!

Zostaliście oszukani w sprawie Amber Gold. Praktycznie wszystko co mogliście o niej przeczytać to kłamstwa, plotki lub nielojalne skróty myślowe. Nie trzeba szukać żadnych pieniędzy, doskonale wiadomo gdzie one są. Kluczem do prawdy pozostaje struktura wydatków. Matematyki nie można oszukać, dlatego dopiero ona ujawnia nam prawdę o rzekomo największej aferze finansowej ostatnich dekad, która jest aferą, ale nie kryminalną tylko polityczno-medialną.

Czytaj więcej...

MAFIA AUTOSTRADOWA - wyrok potwierdził wyniki mojego śledztwa

Prawomocny wyrok karny Sądu Okręgowego w Warszawie potwierdził rzetelność i trafność wniosków przygotowanych przeze mnie w latach 2012-2014 raportów dotyczących procederu zorganizowanych oszustw przy budowie autostrad, czego beneficjentem były czołowe spółki giełdowe. To efekt paru lat mojej ciężkiej pracy w interesie małżeństwa Sz. - choć oczywiście, nie usłyszałem za to słowa "dziękuję", a wręcz przeciwnie...

Czytaj więcej...

Faszyści, czyli czy jesteś skończonym idiotą?

W Polsce jest faszyzm - to już wiadomo niemal powszechnie w całej Unii Europejskiej i poza jej granicami. W końcu pojawiają się już takie niepodważalne źródła jak np. wypunktowane podobno przez United States Holocaust Memorial Museum wczesne oznaki wprowadzania ustroju faszystowskiego, wypisz wymaluj pasujące do sytuacji nad Wisłą. Tylko mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przygotował je imbecyl a powielają osoby z bardzo mocno ograniczoną wiedzą...

Czytaj więcej...

Bogucki – 25 lat więzienia bez dowodów winy

Czy Ryszard Bogucki jest niewinny? Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Istotne jest to, czy sąd skazując go za zabójstwo Pershinga miał ku temu dostateczne podstawy (dowody). Według mnie nie miał.

Ryszard Bogucki był oskarżony o zabójstwo gen. Marka Papały, wcześniej usiłowano mu przypisać likwidację Zbigniewa Szczepaniaka pseud. Simon – rezydenta grupy pruszkowskiej na Śląsk, a ostatecznie skazano go za oddanie śmiertelnych strzałów do legendarnego lidera ożarowskiej przestępczości zorganizowanej – Andrzeja Kolikowskiego pseud. Pershing.

Czytaj więcej...

Miliarderzy, Floryda, LGBT, kosmetyczki... sprawa śmierci Magdaleny Żuk

Szefowa zmarłej w Egipcie Magdaleny Żuk nie jest tylko skromną kosmetyczką. Inwestycje jej rodziny mogą imponować, podobnie jak krąg kontrahentów. Do tego panieńskie nazwisko Magdaleny Ż. - D. - wzbudza wielki respekt, jej ojciec cieszy się wielkim szacunkiem regionalnych prokuratorów, sędziów i adwokatów.

Czytaj więcej...

Kult, satanizm, czy seryjny morderca młodych kobiet?

Po przestępczości zorganizowanej i terroryzmie islamskim istotne zagrożenie dla współczesnych demokratycznych społeczeństw stanowić zaczynają kulty i sekty religijne, w tym kult szatana. Często marginalizujemy potencjalny motyw zabójcy doszukując się w nim logiki na miarę własnego umysłu, a to wielki błąd merytoryczny. Kto z nas może zrozumieć tok myślenia np. pedofila lub nekrofila? Kto więc zrozumie mordercę pragnącego przypodobać się upadłemu aniołowi?

Czytaj więcej...

Czego prócz KETAMINY nie wykaże sekcja M. Żuk?

Wielu Polaków obawia się, czy wykonana po około trzech tygodniach od śmierci Magdaleny Żuk ponowna sekcja zwłok przyniesie pewne i wiarygodne odpowiedzi na pytania w jaki sposób doszło do jej śmierci oraz czy przyczyniły się do tego osoby trzecie. Odpowiedź brzmi – prawdopodobnie nie. I to wcale nie z powodu upływu wielu dni od daty zgonu ani wcześniejszego otwarcia zwłok w Egipcie.

Czytaj więcej...

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 




Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x