Blog

Ziobro namawia pedofilów do mordowania dzieci

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tak, choć tytuł tego wpisu jest mocno tabloidowy, to taka jest prawda. Zaraz wyjaśnię dlaczego i dopiero wtedy proszę rzucać we mnie kamieniami.

Prawo karne to nie kodeks zemsty, tylko narzędzie polityki karnej państwa. Polityka powinna być racjonalna, a nie emocjonalna. Racjonalna – czyli przynosząca więcej pożytków niż nieszczęść. Nieszczęścia polityki karnej mogą rzutować na dwie płaszczyzny – pokrzywdzenia osoby uznanej za przestępcę i wywołania szerszego zagrożenia w całym społeczeństwie. Najpierw skupimy się na omówieniu tej drugiej opcji.

Jeśli wprowadzimy za zabójstwo karę grzywny, to wiele osób chętnie tę grzywnę zapłaci i na ochotnika popędzi na policję przyznać się do zgładzenia nielubianej żony lub teściowej. To nie będzie więc racjonalna polityka karna. Jeśli wprowadzimy bezwzględne dożywocie, to sprawca jednego zabójstwa nie ma już nic do stracenia (kary i tak nie zmieni!) więc może zabijać praktycznie każdego i zrobi to aby wyeliminować każdego kto mógłby się przyczynić do jego skazania (świadków, policjantów, prokuratorów, sędziów itp.).

Zaostrzając bezrefleksyjnie kary za pedofilię dochodzimy do sytuacji, w której racjonalnie działający sprawca kalkulując dojdzie do wniosku, że zamiast zostawić przy życiu wykorzystane seksualnie lub zgwałcone dziecko, powinien raczej je zabić a zwłoki ukryć, bo kara w zasadzie niewiele się różni, a martwa ofiara raczej go palcem nie wskaże. Nie jest tajemnicą, że pedofil w więzieniu ma ciężki żywot i dlatego groźby Ziobry, że osoba taka nigdy nie powinna wyjść z więzienia, zamienią nam sporą grupkę gwałcicieli w morderców. Gwarantuję że tak właśnie się stanie, a wybaczcie ale – choć brzmi to brutalnie – lepiej mieć dziecko zgwałcone ale żywe. Wizja możliwej łagodniejszej kary sprawia, że warto zaryzykować i darować ofierze życie, pewność kary równie surowej jak za zabójstwo skłania do ograniczenia tego ryzyka. Proste? Proste, pod warunkiem że ma się o kryminologii i logice jakiekolwiek pojęcie.

Druga strona medalu to sprawiedliwa kara dla sprawcy. Sprawiedliwa – czyli nie przekraczająca stopnia winy. Wiecie, że wiele osób skazywanych za tzw. pedofilię to nastolatkowie, którzy współżyli ze swoimi np. 14-letnimi dziewczynami? Tak, formalnie wypełniają kodeksowe definicje zboczeńców a ich kochanki – ofiary pedofilskiego gwałtu, ale rozczaruję Was... tak, 14-letnie dziewczyny i chłopcy w Polsce chętnie uprawiają seks ze swoimi rówieśnikami, a także osobami niewiele starszymi. Seks między 18-latkiem a 14-latką nie jest zboczeniem, jest normą sprawiającą obu stronom przyjemność. Naprawdę chcecie ich karać tak jak chce tego Ziobro – zamykając maturzystów w ciemnych i wilgotnych lochach na długie lata?

Zbigniew Ziobro jest populistą, wykorzystuje emocje niezbyt rozgarniętego tłumu do wprowadzania przepisów na podbudowie średniowiecznej filozofii. Jednak sporo ludzi przez tych kilka stuleci rozwinęło się na tyle intelektualnie by zauważyć, że łamanie kołem za kradzież chleba czy palenie na stosie czarownic za uprawianie magii to jednak nie była racjonalna polityka karna. Podobnie najnowsza nowelizacja Kodeksu karnego nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością ani z prawem, jest tylko dowodem na to, że ktoś kto nigdy nie przeprowadził ani jednego śledztwa (czyli Zbigniew Ziobro!) ten nie powinien się wtrącać do tematów o których nie ma zielonego pojęcia. Ale jak rozumiem, Ziobro byłby pierwszym, który głosowałby za ukrzyżowaniem Jezusa. W końcu dura lex sed lex.

 

Kazimierz Turaliński

17 maja 2019 r.

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria
  TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x