Blog

Odszedł wielki Pies - Sławek Opala

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dwa dni temu rodzice Sławomira Opali znaleźli jego ciało. Wisiało na dowiązanym do klamki kablu od ładowarki telefonu komórkowego. Z uwagi na czas śmierci (weekend), osobę zmarłego i najpopularniejszy wśród pozorowanych motyw powieszenia (niepasujący do mundurowego, gdyż wiązany ze stygmatyzującą egzekucją skazańca) śmierć tą już łączy się z tzw. seryjnym samobójcą. Zwłaszcza, że Sławek grał oficera ABW właśnie w filmie o... O tym, na razie, cicho sza. Nie dopatrujmy się takich porównań. Nie dziś. Przecież wszyscy wiedzą, kto zadecydował o jego śmierci.

Tak, Sławek został zabity. Bestialsko zamordowany. Przez tych, którym służył. Przez przełożonych, prokuratorów, przez media i wielu innych ludzi, których bezpieczeństwu poświęcił życie i służył. Jak PIES. Wiernie. Jak trzeba, to dla dobra sprawy na kolanach, ale zawsze z HONOREM. Nie bał się pobrudzić spodni, gdy na kolanach szukał dowodów na miejscu zbrodni. Nie bał się patrzeć prosto w oczy kryminalistom - Polakom, Rosjanom, Ormianom... Służył ojczyźnie. Dla niej był gotowy na wszystko. I to nie było rozsądne. Bo kto chce żyć długo i godnie, ten nie może kochać ojczyzny ani szanować munduru. Powinien "odbębnić" 15 lat służby i uciec pierwszego kolejnego dnia na emeryturę albo robić karierę widząc to, czego nie było i nie dostrzegając "nagości króla". Tacy dostają węża na pagony, honory, zaszczyty, premie i posady ministrów. On chciał tylko zamykać bandytów. I robił to dobrze. Dlatego np. morderca ministra Dębskiego nie zaznał spokoju.

Takich ludzi nie potrzeba - przełożeni kochają tylko miernych, biernych ale wiernych. Takich, którzy plamią mundur drogą wódką, a nie własną krwią i potem. Sławek wyleciał. Potem trafił do aresztu. Pies w pierdlu. Prorok dopatrzył się współpracy z Grupą Pruszkowską (operacyjny znał bandytów i widywał się z nimi - ZBRODNIA!), łapówkarstwa (z nadmiaru dolarów nosił przez kilka lat jedną parę spodni i nigdy nie miał górką 5 zł...) i udziału w zabójstwie gen. Papały. Ostatni zarzut był szczególny, gdyż czynił Opalę nadczłowiekiem. Zwykły zjadacz chleba nie dałby rady obserwować komendanta z okna mieszkania położonego 5 km od ul. Rzymowskiego, poprzez gęste blokowiska Ursynowa i to z okna skierowanego w inną świata stronę... Tylko ostatni "czyn karalny" upadł, pozostałe zaprowadziły Opalę na długo do więzienia. Nie dał się złamać. Nawet tam zachował honor i niezłomny charakter. Gdy wyszedł, świat był o 2 lata starszy, a on wciąż stał w tym samym miejscu w sklepie z telefonami komórkowymi i nie wiedział, co się właściwie stało?

Dwa dni temu odszedł jeden z ostatnich przedstawicieli niepokornych nosicieli mundurów, dla których HONOR to nie pusty frazes, a sposób na życie i pryzmat, przez który patrzeć należy na świat. Dzisiaj już takich nie ma. Są oportuniści, karierowicze, wielbiciele cyferek zapisanych na banknotach i głupcy, którzy myślą, że żyć trzeba tak, żeby się nie narobić a zarobić. Smutne... bardzo... ale znamienne dla naszego systemu, w którym porządny, oddany służbie człowiek prędzej czy później musi usłyszeć, że jest "zdrajcą ojczyzny" - zwykle z ust ludzi, którzy nie zasługują, by w mundurze buty czyścić...

Sławek Opala - ostatni Pies - cześć jego pamięci.

Niech kraj, któremu służył, nie zapomni o salwie honorowej nad trumną.


Kazimierz Turaliński

28 lipca 2014 r.Jedno z ostatnich ujęć ze Sławkiem Opalą - film Patryka Vegi pt. "Służby specjalne"

 


 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria
  TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x