Blog

Nigdy nie poznamy całej prawdy

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prawda jest już nieosiągalna. Możemy poznać jedynie fakty, pojedyncze kadry wyrwane z większych obrazków. Faktem jest że bracia Kaczyńscy zabiegali o finansowanie ich biznesu przez włoską mafię Kamorrę. Faktem jest że Kazimierz Marcinkiewicz stoi za detektywami odpowiadającymi za aferę podsłuchową i aferę agencji towarzyskich na Podkarpaciu, gdzie miano również oferować politykom nieletnie dziewczynki. Opisałem dziesiątki takich faktów np. w książce pt. ZBRODNIE PRAWICY. Czy są one prawdziwe? Niewątpliwie tak, na poparcie każdego z nich zabezpieczyłem szereg dowodów, ale nie są całą prawdą. Tej nie poznamy nigdy, a na pewno nie za obecnej władzy.

Najpierw ustalmy czym różni się prawda od faktu? Prawda to pojęcie szerokie, czyli subiektywna mieszanka intencji, motywów i faktycznie przeprowadzonych działań połączonych z szerokim horyzontem wydarzeń towarzyszących. To cały „film”. Fakt to historyczne zdarzenie, wycinek prawdy – jedna „scena”. Faktem jest, że ten kto pociągnął za spust odpowiada za dokonaną zbrodnię, ale prawda o niej zawsze jest dużo szersza – obejmuje motyw, sposobność, zachowanie ofiary prowokujące agresję (często niezawinione), źródło pozyskania narzędzi zbrodni, sprzyjające okoliczności i działania osób trzecich etc. Prawda bywa często zbyt szeroka by objąć ją śledztwem, dla przypisania winy wystarcza ustalenie faktu. Prawda może jednak wpływać na wymiar kary ujawniając okoliczności łagodzące lub obciążające, w tym motywację zasługującą na szczególne potępienie.

Nie zawsze możliwe jest poszukiwanie pełnej prawdy, często z uwagi na ekonomikę śledztwa ograniczyć trzeba się do samych faktów. Gdybym napisał książkę o całej polskiej przestępczości zorganizowanej powiązanej ze światem politycznym to miałaby ona 100 tys. stron i byłaby w swym zagmatwaniu oraz wielowątkowości nieczytelna. Łączyłaby różne zbrodnie dokonane przez tysiące polityków w różnych miejscach i z różnych motywów, a jak to ująć w jednej publikacji?

Widzieliście kiedyś książkę opisującą po kolei śmierć wszystkich ofiar II Wojny Światowej? Albo chociażby szczegóły losów i motywów wszystkich żołnierzy walczących w bitwie pod Lenino albo każdego Powstańca Warszawskiego? Otóż to, nie da się ani napisać ani przebrnąć przez taką cegłę. Dlatego trzymamy się faktów – liczby ofiar, dat, miejsc oraz określenia walczących stron – i to wystarczy.

Książka pt. „Zbrodnie Prawicy” to opis kilkudziesięciu przestępstw dokonanych przez ten sam krąg towarzyski czołowych działaczy partii „Prawo i Sprawiedliwość” oraz „Solidarna Polska”. Ludzi udających anioły bez skazy, rzekomo poświęcających się dla Ojczyzny i Kościoła Katolickiego. To zakłamanie chciałem w niej napiętnować i napiętnowałem ujawniając ich liczne haniebne czyny. Oczekiwanie zwolenników socjalistycznej prawicy, że zamknę w jednej książce również 30 lat przestępstw tysięcy innych polskich polityków jest absurdalne.

Nie chcą – nie muszą czytać, ale jako gorliwi wielbiciele Jarosława Kaczyńskiego, Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobry powinni właśnie zapoznać się z jej treścią a następnie z opisanymi przeze mnie dowodami przestępstw udać się do wyżej wymienionych i zapytać ich o te fakty. Jeśli są nieskazitelni to przecież z łatwością mogą te sprawy wyjaśnić, prawda? Powiedzieć, dlaczego ich spółki finansować miała włoska mafia Kamorra, dlaczego zasiadają w zarządach spółek zatrudniających detektywów odpowiadających za podsłuchiwanie polityków i podsyłanie im prostytutek, dlaczego zakładają fundacje z ludźmi ze świata przestępczego i czy to w porządku, że szefowie służb specjalnych byli latami zatrudnieni w spółkach zbudowanych na brudnym kapitale. Dlaczego żaden z wyborców prawicy zwyczajnie swoich posłów o to nie zapyta? Przecież uczciwi bossowie polityczni na pewno nie zachowają swojej „prawdy” tylko dla siebie, prawda? Otóż to...

Są fakty z którymi dyskutować się nie da, a fakty te ujawniają akty notarialne, dokumentacje spółek, nagrania i składane osobiście oświadczenia. Tego oczywiście żaden fanatyk nigdy nie zrozumie a jego jedynym argumentem przeciw temu co odkryłem będzie: a dlaczego nie opisał Pan w tej książce też całego życiorysu Jaruzelskiego, Oleksego, Gierka i Pawlaka? Odpowiedź: bo nie. Bo to książka o Kaczyńskim, Kamińskim i Ziobrze. Dlatego nie wspominam w niej również o Myszce Miki ani o Rambo. Obiektywizm nie wymaga jednoczesnego opisywania historii całego świata włącznie z dinozaurami oraz bitwą pod Wiedniem, takie książki byłyby nie na temat i przez to kompletnie nieczytelne. Tylko fakty o określonych osobach. I to wystarczy.

 

Kazimierz Turaliński

21 października 2019 r.

 

Ps.

Książka pt. „ZBRODNIE PRAWICY – Objawy mafii 2” dostępna jest bezpłatnie w internecie.

 

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria
  TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x