BLOG Kazimierza Turalińskiego

Nigdy nie poznamy całej prawdy

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prawda jest już nieosiągalna. Możemy poznać jedynie fakty, pojedyncze kadry wyrwane z większych obrazków. Faktem jest że bracia Kaczyńscy zabiegali o finansowanie ich biznesu przez włoską mafię Kamorrę. Faktem jest że Kazimierz Marcinkiewicz stoi za detektywami odpowiadającymi za aferę podsłuchową i aferę agencji towarzyskich na Podkarpaciu, gdzie miano również oferować politykom nieletnie dziewczynki. Opisałem dziesiątki takich faktów np. w książce pt. ZBRODNIE PRAWICY. Czy są one prawdziwe? Niewątpliwie tak, na poparcie każdego z nich zabezpieczyłem szereg dowodów, ale nie są całą prawdą. Tej nie poznamy nigdy, a na pewno nie za obecnej władzy.

Najpierw ustalmy czym różni się prawda od faktu? Prawda to pojęcie szerokie, czyli subiektywna mieszanka intencji, motywów i faktycznie przeprowadzonych działań połączonych z szerokim horyzontem wydarzeń towarzyszących. To cały „film”. Fakt to historyczne zdarzenie, wycinek prawdy – jedna „scena”. Faktem jest, że ten kto pociągnął za spust odpowiada za dokonaną zbrodnię, ale prawda o niej zawsze jest dużo szersza – obejmuje motyw, sposobność, zachowanie ofiary prowokujące agresję (często niezawinione), źródło pozyskania narzędzi zbrodni, sprzyjające okoliczności i działania osób trzecich etc. Prawda bywa często zbyt szeroka by objąć ją śledztwem, dla przypisania winy wystarcza ustalenie faktu. Prawda może jednak wpływać na wymiar kary ujawniając okoliczności łagodzące lub obciążające, w tym motywację zasługującą na szczególne potępienie.

Nie zawsze możliwe jest poszukiwanie pełnej prawdy, często z uwagi na ekonomikę śledztwa ograniczyć trzeba się do samych faktów. Gdybym napisał książkę o całej polskiej przestępczości zorganizowanej powiązanej ze światem politycznym to miałaby ona 100 tys. stron i byłaby w swym zagmatwaniu oraz wielowątkowości nieczytelna. Łączyłaby różne zbrodnie dokonane przez tysiące polityków w różnych miejscach i z różnych motywów, a jak to ująć w jednej publikacji?

Widzieliście kiedyś książkę opisującą po kolei śmierć wszystkich ofiar II Wojny Światowej? Albo chociażby szczegóły losów i motywów wszystkich żołnierzy walczących w bitwie pod Lenino albo każdego Powstańca Warszawskiego? Otóż to, nie da się ani napisać ani przebrnąć przez taką cegłę. Dlatego trzymamy się faktów – liczby ofiar, dat, miejsc oraz określenia walczących stron – i to wystarczy.

Książka pt. „Zbrodnie Prawicy” to opis kilkudziesięciu przestępstw dokonanych przez ten sam krąg towarzyski czołowych działaczy partii „Prawo i Sprawiedliwość” oraz „Solidarna Polska”. Ludzi udających anioły bez skazy, rzekomo poświęcających się dla Ojczyzny i Kościoła Katolickiego. To zakłamanie chciałem w niej napiętnować i napiętnowałem ujawniając ich liczne haniebne czyny. Oczekiwanie zwolenników socjalistycznej prawicy, że zamknę w jednej książce również 30 lat przestępstw tysięcy innych polskich polityków jest absurdalne.

Nie chcą – nie muszą czytać, ale jako gorliwi wielbiciele Jarosława Kaczyńskiego, Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobry powinni właśnie zapoznać się z jej treścią a następnie z opisanymi przeze mnie dowodami przestępstw udać się do wyżej wymienionych i zapytać ich o te fakty. Jeśli są nieskazitelni to przecież z łatwością mogą te sprawy wyjaśnić, prawda? Powiedzieć, dlaczego ich spółki finansować miała włoska mafia Kamorra, dlaczego zasiadają w zarządach spółek zatrudniających detektywów odpowiadających za podsłuchiwanie polityków i podsyłanie im prostytutek, dlaczego zakładają fundacje z ludźmi ze świata przestępczego i czy to w porządku, że szefowie służb specjalnych byli latami zatrudnieni w spółkach zbudowanych na brudnym kapitale. Dlaczego żaden z wyborców prawicy zwyczajnie swoich posłów o to nie zapyta? Przecież uczciwi bossowie polityczni na pewno nie zachowają swojej „prawdy” tylko dla siebie, prawda? Otóż to...

Są fakty z którymi dyskutować się nie da, a fakty te ujawniają akty notarialne, dokumentacje spółek, nagrania i składane osobiście oświadczenia. Tego oczywiście żaden fanatyk nigdy nie zrozumie a jego jedynym argumentem przeciw temu co odkryłem będzie: a dlaczego nie opisał Pan w tej książce też całego życiorysu Jaruzelskiego, Oleksego, Gierka i Pawlaka? Odpowiedź: bo nie. Bo to książka o Kaczyńskim, Kamińskim i Ziobrze. Dlatego nie wspominam w niej również o Myszce Miki ani o Rambo. Obiektywizm nie wymaga jednoczesnego opisywania historii całego świata włącznie z dinozaurami oraz bitwą pod Wiedniem, takie książki byłyby nie na temat i przez to kompletnie nieczytelne. Tylko fakty o określonych osobach. I to wystarczy.

 

Kazimierz Turaliński

21 października 2019 r.

 

Ps.

Książka pt. „ZBRODNIE PRAWICY – Objawy mafii 2” dostępna jest bezpłatnie w internecie.

 

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

LOBBY PEDOFILSKIE, czyli jak PODBITO BANDYCKIE POGRANICZE

Nie, to wcale nie jest opowieść gangsterska. By być lepszym od konkurencji w świecie przestępczym trzeba być gorszym... a tę przewagę na Podkarpaciu zdobyto dostarczając dobrze ulokowanym w strukturach władzy "koneserom" bardzo młode dziewczęta, głównie Rosjanki i Ukrainki. Miały 13-14 lat, czasem mniej.

Czytaj więcej...

PATRYK VEGA - nieświadomie promuje kłamstwa pedofilów?

Informacje o ekranizacji przez Patryka Vegę "afery podkarpackiej" spotkały się z ekscytacją mediów i kinomaniaków... Sęk w tym, że ze słów reżysera wynika, że dał się komuś perfidnie oszukać.

Patryk, znamy się już niemal 10 lat. Miesiącami spotykaliśmy się gdy powstawały "Służby specjalne", film i serial których byłem niejawnym konsultantem. Prezentowałeś w nich w dużej części sprawy zbrodni i afer gospodarczych, które ja ujawniałem w prawdziwym świecie. Poznałem Cię na tyle dobrze, by wiedzieć jak idealistycznie byłeś wtedy nastawiony do ujawniania trudnej prawdy, także kosztem pieniędzy czy poklasku publiczności. Dlatego dziś pozwolę sobie wywołać Cię do tablicy i zapytać o Podkarpacie.

Czytaj więcej...

STACHOWIAK - prawda o tym kto zabił a kto krył zbrodnię

Śmierć Igora Stachowiaka nie była przypadkowa, była od początku zaplanowanym zabójstwem. Policjanci działali tak jak milicyjni mordercy Grzegorza Przemyka, syna antykomunistycznej poetki, mieli identyczne „plecy” i byli pewni swojej bezkarności. Do zbrodni przygotowali się dobrze, wymówką do zatrzymania ofiary miały być poszukiwania kogoś podobnego. Dlatego już w czasie interwencji na wrocławskim rynku, gdzie ofiara została „upolowana”, brutalnie zakuwano w kajdanki osoby, które nagrywały działania policjantów, choć nagrywanie takie jest w pełni legalne. Policjanci korzystając z monitoringu miejskiego wyłapywali osoby mogące dysponować nagraniem z ich interwencji. Jeden z zatrzymanych twierdził, że został przez policjantów już na komisariacie pobity.

Czytaj więcej...

Księża pośredniczyli między braćmi Kaczyńskimi i gangsterami, a Edward Mazur stał na drodze spółce SREBRNA

Bracia Kaczyńscy nie byli wierzący, nawet w czasach najczarniejszej komuny trudno było ich spotkać na patriotycznych nabożeństwach. Wszystko zmieniło się nagle, na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Jarosław Kaczyński stał się człowiekiem Kościoła i zagospodarował katolicką niszę na polskiej scenie politycznej. Nie było to nawrócenie, lecz pragmatyzm.

Czytaj więcej...

Demokracja, czyli dyktatura smutnych klaunów

Nie jestem zwolennikiem demokracji, dlatego też nie należałem i nie będę należał do jej „obrońców”. To zły ustrój. Nie premiuje najlepszych, tylko przeciętniaków, a na nich nie zbudujemy przecież najlepszego państwa. Widzieliście kiedyś odnoszącą sukcesy światową korporację zarządzaną przeciętnie? Ja też nie. W demokracji nie ma miejsca dla Steve’a Jobsa ani Billa Gatesa, tam pierwsze skrzypce gra Zbigniew spod warzywniaka.

Czytaj więcej...

Amber Gold, raport cz. 1 - żadne pieniądze nie zginęły!

Zostaliście oszukani w sprawie Amber Gold. Praktycznie wszystko co mogliście o niej przeczytać to kłamstwa, plotki lub nielojalne skróty myślowe. Nie trzeba szukać żadnych pieniędzy, doskonale wiadomo gdzie one są. Kluczem do prawdy pozostaje struktura wydatków. Matematyki nie można oszukać, dlatego dopiero ona ujawnia nam prawdę o rzekomo największej aferze finansowej ostatnich dekad, która jest aferą, ale nie kryminalną tylko polityczno-medialną.

Czytaj więcej...

MAFIA AUTOSTRADOWA - wyrok potwierdził wyniki mojego śledztwa

Prawomocny wyrok karny Sądu Okręgowego w Warszawie potwierdził rzetelność i trafność wniosków przygotowanych przeze mnie w latach 2012-2014 raportów dotyczących procederu zorganizowanych oszustw przy budowie autostrad, czego beneficjentem były czołowe spółki giełdowe. To efekt paru lat mojej ciężkiej pracy w interesie małżeństwa Sz. - choć oczywiście, nie usłyszałem za to słowa "dziękuję", a wręcz przeciwnie...

Czytaj więcej...

Faszyści, czyli czy jesteś skończonym idiotą?

W Polsce jest faszyzm - to już wiadomo niemal powszechnie w całej Unii Europejskiej i poza jej granicami. W końcu pojawiają się już takie niepodważalne źródła jak np. wypunktowane podobno przez United States Holocaust Memorial Museum wczesne oznaki wprowadzania ustroju faszystowskiego, wypisz wymaluj pasujące do sytuacji nad Wisłą. Tylko mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przygotował je imbecyl a powielają osoby z bardzo mocno ograniczoną wiedzą...

Czytaj więcej...

Bogucki – 25 lat więzienia bez dowodów winy

Czy Ryszard Bogucki jest niewinny? Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Istotne jest to, czy sąd skazując go za zabójstwo Pershinga miał ku temu dostateczne podstawy (dowody). Według mnie nie miał.

Ryszard Bogucki był oskarżony o zabójstwo gen. Marka Papały, wcześniej usiłowano mu przypisać likwidację Zbigniewa Szczepaniaka pseud. Simon – rezydenta grupy pruszkowskiej na Śląsk, a ostatecznie skazano go za oddanie śmiertelnych strzałów do legendarnego lidera ożarowskiej przestępczości zorganizowanej – Andrzeja Kolikowskiego pseud. Pershing.

Czytaj więcej...

Miliarderzy, Floryda, LGBT, kosmetyczki... sprawa śmierci Magdaleny Żuk

Szefowa zmarłej w Egipcie Magdaleny Żuk nie jest tylko skromną kosmetyczką. Inwestycje jej rodziny mogą imponować, podobnie jak krąg kontrahentów. Do tego panieńskie nazwisko Magdaleny Ż. - D. - wzbudza wielki respekt, jej ojciec cieszy się wielkim szacunkiem regionalnych prokuratorów, sędziów i adwokatów.

Czytaj więcej...

Kult, satanizm, czy seryjny morderca młodych kobiet?

Po przestępczości zorganizowanej i terroryzmie islamskim istotne zagrożenie dla współczesnych demokratycznych społeczeństw stanowić zaczynają kulty i sekty religijne, w tym kult szatana. Często marginalizujemy potencjalny motyw zabójcy doszukując się w nim logiki na miarę własnego umysłu, a to wielki błąd merytoryczny. Kto z nas może zrozumieć tok myślenia np. pedofila lub nekrofila? Kto więc zrozumie mordercę pragnącego przypodobać się upadłemu aniołowi?

Czytaj więcej...

Czego prócz KETAMINY nie wykaże sekcja M. Żuk?

Wielu Polaków obawia się, czy wykonana po około trzech tygodniach od śmierci Magdaleny Żuk ponowna sekcja zwłok przyniesie pewne i wiarygodne odpowiedzi na pytania w jaki sposób doszło do jej śmierci oraz czy przyczyniły się do tego osoby trzecie. Odpowiedź brzmi – prawdopodobnie nie. I to wcale nie z powodu upływu wielu dni od daty zgonu ani wcześniejszego otwarcia zwłok w Egipcie.

Czytaj więcej...

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x