Blog

Jak kłamali liderzy PiS-u...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W czasach rządów PO moi klienci masowo dostawali od wpływowych posłów PiS-u obietnice, że po wygranych wyborach pomogą oni wyjaśnić sprawy poważnych przestępstw – zabójstw, terroru kryminalnego, zorganizowanej przestępczości ekonomicznej, korupcji. Po objęciu władzy posłowie, senatorowie i już nawet ministrowie PiS-u zamiast pomóc – przestali odbierać telefony. W sprawach, w których wcześniej walczyłem dla moich klientów z PO, walczyć musiałem nadal, tylko że tym razem z PiS-em. Czy coś się w ogóle zmieniło?

 

Nic. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości oszukali swoich wyborców, którzy wierząc w ich deklaracje stawali się największymi orędownikami tej partii. Dziś już wiadomo, że politycy opcji quasi-chadeckiej nigdy nie planowali wywiązać się ze swoich obietnic. Byłeś pokrzywdzony przez Amber Gold? Zapomnij – tu nie chodzi o Twój utracony majątek tylko o pogrążenie Donalda Tuska w ramach prywatnej zemsty. Nie zapłacono za budowę autostrady? Prokurator od Ziobry złoży jeszcze apelację na korzyść oszustów z branży budowlanej, którzy Cię okradli, a minister przestanie mieć czas na spotkania z Tobą. Nic to, że jeszcze niedawno maszerował obok Ciebie w protestach drogowców. Jeśli byłeś warszawskim kupcem bitym przez wynajętych bandytów podczas nielegalnej eksmisji, to również możesz zapomnieć o życzliwości. Pani poseł – dawniej opozycji a dzisiaj opcji rządzącej – ona już nie znajdzie dla Ciebie czasu. A kiedyś miała go mnóstwo, kiedy biegałeś po znajomych z jej ulotkami wyborczymi. Za komuny zamordowano Ci bliskiego człowieka? Cóż, taki przyszedł czas, że tamtejsi prokuratorzy oraz ich dzieci to teraz trzon patriotycznego, opozycyjnego podziemia i nie ma co drążyć tego tematu...

 

PiS po 3 latach rządów zdołał postawić w stan oskarżenia jednego skorumpowanego członka PSL z Podkarpacia – i na tym lista sukcesów jego partii w zwalczaniu korupcji i „złodziei” się kończy. A przepraszam – jeszcze doprowadzono do skazania grupki słupów z tzw. mafii vatowskiej. Dla niewtajemniczonych – nikt ważny z organizatorów tego procederu zarzutów nie usłyszał, bohatersko wyłapano pijaków i bezrobotnych, którzy za grosze pełnili funkcje słupów w zorganizowanych na międzynarodową skalę oszustwach. Ja miałem w tym czasie więcej sukcesów, niż cały aparat państwowy – zamknąłem więcej głośnych spraw, które zakończyły się zarzutami lub już nawet wyrokami skazującymi. Prywatnie bardzo nad tym ubolewam, bo bezpiecznie w państwie polskim to się nie czułem i niestety nadal nie czuję.

 

Co jeszcze się działo nad Wisłą? Prokuratura pod Zbigniewem Ziobrą pracuje na pełnej parze – niestety w nie tym kierunku, co potrzeba. Organa ścigania stawiają zarzuty osobom, których działalność ujawnia nieprawidłowości w państwie. Skazany wyrokiem za przestępstwo został dziennikarz, który ujawnił w sprawie Amber Gold serwilizm sędziego gotowego sterować procesem pod dyktando premiera – sędzia żadnej kary nie poniósł. Bez jakichkolwiek dowodów zarzuty stawia się ludziom z branży bezpieczeństwa biznesu, którzy dziwnym trafem prowadzili sprawy związane z wpływowymi działaczami PiS-u. Zarzuty za fałszerstwa wyborcze postawiono opozycyjnym samorządowcom jednej z gmin – cóż, że świadkowie na sali sądowej zaprzeczają tym rzekomo swoim słowom, na które powołał się prokurator sporządzając akt oskarżenia. Fakt jest taki, że opozycji w gminnych wyborach nie było i jeszcze długo (do prawomocnego oczyszczenia z zarzutów) nie będzie. Prokuratura ujawnia też wielką aktywność w tuszowaniu gróźb karalnych, rozboju i przemocy wobec dziecka – cel szczytny, chodzi bowiem również o rodzinę ortodoksyjnie katolicką i powiązaną z PiS-em... Takich przykładów jest mnóstwo. Tylko czy o taką „sprawiedliwość” walczyli wyborcy PiS-u popierający parę lat temu tę partię w jej zmaganiach z Platformą Obywatelską?

 

Zdaję sobie sprawę, że żadnego radykalnego wyborcy Prawa i Sprawiedliwości nie przekonam do krytyki swojej partii – nie to jest moim celem. Fanatyzm zarówno na lewicy, jak i na prawicy, od zawsze wzbudza moją niechęć i nie zamierzam z nim teraz dyskutować. Mam jednak dla tych fanatyków bardzo złą wiadomość – ich głosami PiS nie wygra następnych wyborów, a umiarkowani wyborcy od dawna doskonale widzą, że coś tu nie gra. Że ten przekaz płynący z konferencji prasowych ministrów oraz z TVP nie pokrywa się z tym, co widzą na własne oczy. I dlatego w następnych wyborach Prawo i Sprawiedliwość wybierać będzie pomiędzy drugą kadencją a pompowaniem propagandy oraz wykorzystywaniem organów ścigania do tłumienia niewygodnych dla siebie osób. Pewnie wybierze to drugie.

 

 

Kazimierz Turaliński

 

22 października 2018 r.

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria
  TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x