Blog

KILKA REGUŁ PRZETRWANIA NA WOJNIE I W POLITYCE

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Garść myśli dla obrońców "demokracji", "rewolucjonistów - melomanów" i tych patriotów, którzy służą nie politykom ani własnej karierze, tylko Polsce:

- nie trać czasu na dyskusje - wbrew temu co możesz przeczytać w książkach o negocjacjach nikt nie zmienia zdania pod wpływem naszych słów, a ten kto jest na wojnie nie słucha "wroga" tylko dąży do jego osłabienia i zniszczenia. Nie ważne, czy masz rację, żaden argument merytoryczny ani moralny nie przekona nikogo do zmiany zdania. Każdy ma swoje cele i nie dba o Twoje

- gdy nie możesz wygrać z żadnym z dwóch wrogów - przeczekaj, niech te dwie wrogie siły wzajemnie się wyniszczą i wykrwawią, wtedy z osłabionym i zmęczonym wrogiem łatwiej walczyć, a na pewno stojąc z boku łatwiej przetrwać. To ważne nie z powodu Twojego bezpieczeństwa, ale dlatego by miał kto odbudować świat na zgliszczach starego

- nie wierz w to, że inni chcą dla Ciebie dobrze i że większość ma rację. Pomyśl, czy oddasz na przechowanie przypadkowemu przechodniowi portfel z całą pensją? Nie. Dlaczego więc sumie takich niegodnych zaufania jednostek powierzasz życie swoje i swoich dzieci, swój majątek i swoją przyszłość? Naprawdę ufasz im, że skoro nie przypilnują uczciwie kilku Twoich banknotów, to w szerszej skali zadbają o Twój a nie wyłącznie ich interes?

- kto raz skłamał będzie kłamał zawsze. Nikt nie budzi się rano z myślą, że od dziś będzie złodziejem, oszustem, bandytą, manipulantem. To dojrzewa w człowieku latami, zwykle małymi kroczkami. Dlatego sprawdzaj ludzi studiując ich przeszłość. Jeśli ktoś kiedyś skłamał w małej sprawie, to możesz być pewny, że dziś zrobi to w większej, a jutro w ogromnej. Zapomnij o nawróceniu, pokora nie pcha się na afisze więc tam nie znajdziesz skruszonych grzeszników. A skoro wczoraj ktoś skłamał w ogromnej sprawie, to pomyśl co jeszcze gorszego może zrobić jutro...?

- sukces to nie tylko posiadać więcej od innych, ale także sprawić, by inni posiadali mniej i tym samym powiększać przepaść dzielącą bogactwo od biedy. Nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej. Źli ludzie mierzą swoje bogactwo miarą tego ILE MNIEJ mają inni. Zapamiętajcie to i przez ten pryzmat oceniajcie deklaracje polityków, rewolucjonistów i okupantów.

- jeśli szykujesz w konwencjonalnej wojnie białą flagę, to pamiętaj, że wkrótce i tak poplamisz ją na czerwono, więc nie warto iść tłumem z rękami w górze pod ścianę. Po co? Jeśli walczysz z wrogiem to dlatego, że wyzbył się człowieczeństwa więc nie możesz na nie liczyć. Jeśli nie masz gdzie się bezpiecznie wycofać, to lepiej bronić pozycji do ostatniego naboju i polec z honorem i biało-czerwoną flagą na mundurze niż leżeć pod murem w samej czerwieni. W takiej sytuacji możesz już tylko drogo sprzedać swoją skórę więc zrób to. Broniąc się masz chociaż znikomą szansę na przetrwanie, poddając się tanio sprzedałeś swój los

Kazimierz Turaliński

20 grudnia 2015 r.

 

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria
  TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Jana Kochanowskiego 18/9
40-035 Katowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego:

 

x