BLOG Kazimierza Turalińskiego

Wirus ebola - broń, którą terrorysta łatwo zniszczy Europę

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wykorzystanie „arsenału” biologicznego przez terrorystów wydaje się dzisiaj technologiczną mrzonką, lecz w istocie zniszczenie społeczeństw zachodu jest przy jego pomocy wydaje się obecnie realne jak nigdy dotąd w historii. Gdybym był terrorystą moim marzeniem byłby urlop w Liberii albo w Sierra Leone.

Eksperci WHO i Unii Europejskiej oceniają jako znikomy poziom ryzyka przeniknięcia wirusa Ebola na nasz kontynent. Zarówno Wielka Brytania, jak i Francja, czy nawet Hongkong planują skrupulatne kontrole a w razie potrzeby kwarantannę wszystkich podróżnych przybywających z państw ogarniętych epidemią. Ale to nie wystarczy. Kordony sanitarne w państwach Afryki są w stanie skutecznie wyizolować „praworządnych” obywateli, którzy sami poszukują pomocy medycznej albo są zbyt prości, by skutecznie stawiać opór i przedzierać się do innych państw. No bo i po co mieliby to czynić? Szansą na przeżycie jest oddanie się w ręce lekarzy albo… szamanów.

Zręczny terrorysta, zwłaszcza wzbudzający większe zaufanie na czarnym lądzie Europejczyk, zdoła przedrzeć się przez kordony albo dotrzeć do kogoś, kto za odpowiednim honorarium dostarczy ampułkę z zakażoną krwią. Parę tysięcy zarażonych, kilkaset ofiar śmiertelnych - to jak supermarket dla organizacji śniących o apokalipsie. Później przetransportowanie wirusa do Londynu, Paryża, Tokio, czy Warszawy będzie już bardzo proste. Kontrole „rozgorączkowanych” pasażerów są na lotniskach ograniczane do lotów z Afryki, ewentualnie zapobiegliwi specjaliści od bezpieczeństwa obejmą uwagą także właścicieli paszportów z tamtejszymi pieczątkami. W przypadku celowego działania – daremny trud. Zastosowanie znajdą doświadczenia przemytników kolumbijskiej kokainy z lat 80-tych.

Kurier przekraczał granicę w państwie pośrednim, niestosującym nadmiernych restrykcji. Obecnie może to być np. Turcja, Ukraina albo Meksyk. Terrorysta-samobójca nie musi obawiać się o swoje życie, więc przemytu wirusa może dokonać wewnątrz ustroju. Na terenie państwa neutralnego odbierze czysty paszport, bez afrykańskich wpisów, albo zarazi lokalnego współpracownika, który jeszcze przed wystąpieniem istotnych objawów wsiądzie w samolot albo przekroczy granicę lądową. Wystarczy jedno ognisko – np. na Okęciu, a w ciągu kilku godzin wirus rozprzestrzeni się na kilka kontynentów i uderzy synchronicznie we wszystkie najważniejsze metropolie świata.

Na szczęście dla nas, scenariusz ten jest mało prawdopodobny. W pierwszej kolejności afrykańscy ekstremiści preferują klasyczne metody, takie jak kałasznikow i bomby. Do tego wbrew pozorom nie traktują starego kontynentu priorytetowo i jako cel wybiorą raczej Kenię, współpracujące z USA Maroko albo znienawidzony Izrael. Wtedy będzie jeszcze czas na uszczelnienie granic Unii. A jeśli tego nie zrobimy, to prędzej czy później będzie jak w piosence Kazika Staszewskiego…

 

 

Kazimierz Turaliński

3 sierpnia 2014 r.

 

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

LOBBY PEDOFILSKIE, czyli jak PODBITO BANDYCKIE POGRANICZE

Nie, to wcale nie jest opowieść gangsterska. By być lepszym od konkurencji w świecie przestępczym trzeba być gorszym... a tę przewagę na Podkarpaciu zdobyto dostarczając dobrze ulokowanym w strukturach władzy "koneserom" bardzo młode dziewczęta, głównie Rosjanki i Ukrainki. Miały 13-14 lat, czasem mniej.

Czytaj więcej...

PATRYK VEGA - nieświadomie promuje kłamstwa pedofilów?

Informacje o ekranizacji przez Patryka Vegę "afery podkarpackiej" spotkały się z ekscytacją mediów i kinomaniaków... Sęk w tym, że ze słów reżysera wynika, że dał się komuś perfidnie oszukać.

Patryk, znamy się już niemal 10 lat. Miesiącami spotykaliśmy się gdy powstawały "Służby specjalne", film i serial których byłem niejawnym konsultantem. Prezentowałeś w nich w dużej części sprawy zbrodni i afer gospodarczych, które ja ujawniałem w prawdziwym świecie. Poznałem Cię na tyle dobrze, by wiedzieć jak idealistycznie byłeś wtedy nastawiony do ujawniania trudnej prawdy, także kosztem pieniędzy czy poklasku publiczności. Dlatego dziś pozwolę sobie wywołać Cię do tablicy i zapytać o Podkarpacie.

Czytaj więcej...

STACHOWIAK - prawda o tym kto zabił a kto krył zbrodnię

Śmierć Igora Stachowiaka nie była przypadkowa, była od początku zaplanowanym zabójstwem. Policjanci działali tak jak milicyjni mordercy Grzegorza Przemyka, syna antykomunistycznej poetki, mieli identyczne „plecy” i byli pewni swojej bezkarności. Do zbrodni przygotowali się dobrze, wymówką do zatrzymania ofiary miały być poszukiwania kogoś podobnego. Dlatego już w czasie interwencji na wrocławskim rynku, gdzie ofiara została „upolowana”, brutalnie zakuwano w kajdanki osoby, które nagrywały działania policjantów, choć nagrywanie takie jest w pełni legalne. Policjanci korzystając z monitoringu miejskiego wyłapywali osoby mogące dysponować nagraniem z ich interwencji. Jeden z zatrzymanych twierdził, że został przez policjantów już na komisariacie pobity.

Czytaj więcej...

Księża pośredniczyli między braćmi Kaczyńskimi i gangsterami, a Edward Mazur stał na drodze spółce SREBRNA

Bracia Kaczyńscy nie byli wierzący, nawet w czasach najczarniejszej komuny trudno było ich spotkać na patriotycznych nabożeństwach. Wszystko zmieniło się nagle, na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Jarosław Kaczyński stał się człowiekiem Kościoła i zagospodarował katolicką niszę na polskiej scenie politycznej. Nie było to nawrócenie, tylko pragmatyzm. Planami biznesowymi braci Kaczyńskich księża zainteresować mieli wpływowych i bogatych włoskich gangsterów, korumpujących m.in. tamtejszych polityków partii CHRZEŚCIJAŃSKA DEMOKRACJA.

Czytaj więcej...

Demokracja, czyli dyktatura smutnych klaunów

Nie jestem zwolennikiem demokracji, dlatego też nie należałem i nie będę należał do jej „obrońców”. To zły ustrój. Nie premiuje najlepszych, tylko przeciętniaków, a na nich nie zbudujemy przecież najlepszego państwa. Widzieliście kiedyś odnoszącą sukcesy światową korporację zarządzaną przeciętnie? Ja też nie. W demokracji nie ma miejsca dla Steve’a Jobsa ani Billa Gatesa, tam pierwsze skrzypce gra Zbigniew spod warzywniaka.

Czytaj więcej...

Amber Gold, raport cz. 1 - żadne pieniądze nie zginęły!

Zostaliście oszukani w sprawie Amber Gold. Praktycznie wszystko co mogliście o niej przeczytać to kłamstwa, plotki lub nielojalne skróty myślowe. Nie trzeba szukać żadnych pieniędzy, doskonale wiadomo gdzie one są. Kluczem do prawdy pozostaje struktura wydatków. Matematyki nie można oszukać, dlatego dopiero ona ujawnia nam prawdę o rzekomo największej aferze finansowej ostatnich dekad, która jest aferą, ale nie kryminalną tylko polityczno-medialną.

Czytaj więcej...

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x